INTRA-UTERİN İNSEMİNASYON (SPERM YIKAMA - AŞILAMA)
İnseminasyon (aşılama) daha çok rahim ağzına ait problemlerin bulunduğu, sperm sayısından ve hareketliliğinden hafif bozuklukların bulunduğu veya çifte ait hiç bir problemin bulunmadığı, açıklanamayan kısırlık durumunda uygulanır. İnseminasyon için erkekten alınan sperm labaratuvar koşullarında çeşitli yıkama işlemlerine tabi tutularak sperm hücreleri dışındaki tüm sıvılardan arındırılmakta, sperm hücreleri çok az bir sıvı içinde konsantre edilmekte böylece sayı haraketlilik oranı yükseltilmektedir. Daha sonra bu sıvı ince bir katater yöntemi ile rahim ağzından geçirilerek doğrudan rahim içine verilmektedir.
Bu tedavi rahim ağzından salgılanan mukusun spermin rahim içine geçişini engellediği durumlarda en iyi sonucu vermektedir. İnseminasyon ayrıca nedeni açıklanmamış kısırlık olgularında ve hafif erkek kısırlığı durumlarında da sonuç vermektedir. En yüksek gebelik oranlarının ilk üç uygulamada olduğu, altı uygulamadana sonra gebelik şansının düşük olduğu gösterilmiştir.
 
Valikonağı Cad. Hacıemin Sk. No:47/1 Nişantaşı - İSTANBUL Tel: (0212) 231 97 81 - 241 12 40 Fax: (0212) 241 11 97 E-mail: detay@detaylab.com.tr